شاخه ها
3 نکته کوتاه برای پوستگیری لوله ها

۳ نکته کوتاه برای پوستگیری لوله ها

چرا پوستگیری؟

پوستگیری طی سال های اخیر به روش ارجح انجام مونتاژ لوله تبدیل شده است که با توجه به نیاز به ابزارهای کمتر در این روش و همچنین دقت بالای آن، چیزی جز این نیز انتظار نمی‌رود. با اینحال به دنبال هر روشی که ابداع می‌شود یک سری راهکارها برای هرچه بهینه‌تر کردن آن نیز به منظور موثرتر و کاربردی‌تر کردن آن یافت می‌شود. لذا در این پست قصد داریم چند نکته کوتاه برای بهبود روند پوستگیری معرفی کنیم تا این پروسه تا حد امکان به نحو عالی انجام شود.


پوستكن USM 10 Ecolines
پوستكن USM 10 Ecolines

۱. هر انتهای لوله را اندازه‌ گیری کنید.

اشتباه رایجی که هنگام پوستگیری صورت می‌گیرد این است که تصور می‌کنیم همیشه قطر خارجی هر دو انتهای یک لوله از نظر اندازه برابر است. اشتباه دیگر آن است که فکر می‌کنیم قطر خارجی انتهای لوله همواره دقیقا همان است که تولید کننده اعلام کرده. اندازه گیری هر انتهای لوله پس از هر برش باعث می‌شود همیشه مطمئن باشیم که از اتصالی با اندازه متناسب با قطر خارجی لوله استفاده می‌کنیم.

۲. پوستگیری را همواره با توجه به توصیه های تولیدکننده انجام دهید.

همیشه هنگام پوستگیری یک محصول، به راهنمایی ها و توصیه های تولیدکننده و یا توزیع کننده آن محصول توجه کنید. هر بار که تنظیماتی را در دستگاه پوستگیر تغییر می‌دهید، یک بار کامل آن را چک کنید تا مطمئن شوید تمام تنظیمات مناسب محصولی است که قرار است پوستگیری شود.

۳. همیشه بعد از انجام پوستگیری یک بار نتیجه مونتاژ خود را امتحان کنید.

توجه داشته باشید که در هنگام امتحان محصول هرگز فشار وارده از فشار تعیین شده برای تست محصول تجاوز نکند. امتحان محصول مونتاژ شده باید بر اساس فشار مخصوص تست انجام شود تا بدون آسیب وارد شدن به محصول، قبل از آنکه وارد مرحله مصرف شود بتوان آن را به خوبی مورد آزمایش قرار داد. برای تعیین طول زمان آزمایش و فشار مناسب، به استانداردهای مربوطه مراجعه کنید.

در پایان

امیدواریم این نکات توانسته باشد برای انجام پوستگیری برای شما مفید واقع شده باشد. به یاد داشته باشید که پوستگیری صرفاً یک فن نیست، بلکه نوعی هنر است، به خصوص زمانیکه با لوله های صنعتی کار می‌کنید. هر کدام از دستگاه های پوستگیری با دیگری متفاوت است و به طور متفاوتی نیز کار می‌کند، همین موضوع در مورد لوله های صنعتی نیز صادق است. هر لوله با توجه به ضخامت جداره و نوع ساختارش واکنش متفاوتی به عمل پوستگیری نشان خواهد داد. لذا برای داشته نتیجه‌ای دقیق باید این موارد را در نظر داشته باشید. به محض اینکه قلق دستگاه پوستگیر هیدروک مورد استفاده‌تان را به دست آوردید، خواهید فهمید چه تغییرات و تنظیماتی را برای دستگاه باید انجام دهید که بهترین نتیجه را پس از پوستگیری داشته باشید. برای مشاهده انواع ابزار و دستگاه های مربوط به مونتاژ لوله و شیلنگ به این لینک مراجعه کنید.

شرکت راستینکار با تجربه ای بیش از ۶۰ سال در زمینه محصولات، قطعات و تجهیزات هیدرولیک و پنوماتیک (خدمات عرضه، مونتاژ، بازرسی و نگهداری) همواره آماده ارائه خدمات مشاوره به مشتریان خود است. خواهشمند است برای دریافت مشاوره و قیمت گیری با ما تماس (۰۲۱۳۳۹۹۱۸۵۲ – ۰۲۱۳۳۹۷۶۵۳۰ –  – ۰۲۱۳۳۹۷۶۵۳۱) حاصل فرمایید یا در تلگرام با استفاده از شماره ۰۹۱۹۸۱۶۱۶۹۲ به ما پیام ارسال نمایید (کانال تلگرامی ما: ‌telegram.me/rastinkar )

درمورد نویسنده

rastinkar@rastinkar.com

نوشته های متبط

در کانال تگرام ما عضو شوید

با ما در تلگرام همراه باشید، تا با انواع محصولات ، طرز عملکرد، راهنمای استفاده و بسیاری از دیگر مطالب مفید مطلع شوید

JOIN
CLOSE
Open chat