شاخه ها

بررسی خدمات مونتاژ شلنگ – دستگاه پرس شیلنگ

 دستگاه پرس شیلنگ

شلنگ های هیدرولیک مونتاژ شده همواره یکی از مهمترین نگرانی ها برای کارهای تعمیر و نگهداری در دستگاه ها هستند و این موضوع هم در تجهیزات قابل حمل و کوچک و هم در ماشین آلات صنعتی دارای اهمیت فراروان است. تعویض شلنگ بسیار هزینه بردار است، زیرا نه تنها بایست هزینه تعویض شلنگ را پرداخت کرد، بلکه هزینه توقف تولید به علت خرابی دستگاه نیز بر سازمان وارد می شود. با وجود این ، بسیاری از تکنسین های این حوزه آموزش مناسبی را برای انجام یک مونتاژ مناسب و استاندارد شلنگ ندیده اند. بنابراین در صورتی که به تکنسین ها این کار محول گردد، آنگاه ممکن است  به علت عدم رعایت استانداردها عمر تجهیزات خود را در ریسک و خطر اندازید. در صورتی که اگر این کار را با دستگاه های پرس شیلنگ انجام دهید آنگاه دیگر نگران ریسک های تعمیرات و نگهداری و هزینه های آن نخواهید بود و یک مونتاژ استاندارد و بسیار با کیفیت را خواهید داشت. امروزه با حضور دستگاه های پرس شیلنگ مدرن، ساده و مقرون به صرفه، داشتن آنها در کارگاه ها تبدیل به یک ضرورت شده است. قسمت یک مدل معمول دستگاه پرس شیلنگ قابل حمل از ۳۰۰۰ دلار الی ۷۰۰۰ دلار است، در حالی که مدل های ثابت آن از ۴۰۰۰ دلار الی ۱۲۰۰۰ دلار قیمت دارند. با توجه به اینکه عرضه کنندگان این دستگاه ها عموما برنامه پرداخت قسطی دارند و نیز یک الی ۲ سال آنها را گارانتی می کنند، بنابراین سرمایه گذاری در این نوع دستگاه ها بسیار مناسب خواهد بود.

بررسی دستگاه های مختلف پرس شیلنگ

قبل از اینکه بخواهید خرید کنید، لازم است تا با گزینه های مختلف دستگاه پرس موجود  در بازار آشنا شده و تصمیم بگیرید که کدام گزینه برای شما مناسب تر است.  انواع مختلفی از دستگاه های پرس شلنگ ، هم از نوع قابل حمل و هم از نوع ثابت در بازار موجود است، که منبع تغذیه های مختلف، از جمله نیروی دست، باتری، برق، و پمپ های پنوماتیک وجود دارد. اندازه دستگاه بر اساس اندازه شلنگ، تعداد مونتاژ های مورد نیاز،  نوع اتصال مدنظر تعیین می شود.

مقایسه دستگاه های قابل حمل و ثابت

دستگاه های پرس قابل حمل توسط پمپ دستی یا باتری برق DC (برق مستقیم) ۱۲ الی ۲۴ ولت کار می کنند و وزن آنها معادل ۵۵ تا ۸۸ کیلوگرم است. دستگاه های پرس قابل حمل دارای پمپ های کوچکتر و زمان چرخه کمتری بوده و همچنین قیمت پایین تری دارند. دستگاه های پرس ثابت دارای سرعت چرخش سریعتر و کاربرد گسترده تریی را در مقایسه با دستگاه های پرس قابل حمل دارند، بنابراین برای تولید با حجم بالا مناسب تر هستند.

مقایسه دستگاه های مخصوص یک برند با دستگاه های عمومی

دستگاه های پرس مخصوص یک برند برای شلنگ ها و اتصالات خاص (به عنوان مثال برندهای پارکر، گیتس، مانولی) مناسب هستند.  این سیستم ها  یک پکیج کامل بوده و محدودیتی در موجود بودن مواد و هزینه های زیاد شیلنگ و اتصالات ندارند. در حالی که این سیستم ها نیاز به آموزش کمتری دارند، اما احتمال زیادی وجود دارد که با کمبود مواد در مناطق خاصی مواجه شوید.

دستگاه های پرس عمومی برای انواع مختلف شلنگ ها و اتصالات، از جمله محصولات مربوط به یک برند خاص مناسب هستند. در واقع، بسیاری از شرکت های پارکر و گیتس در کارگاه های خود دستگاه های پرس عمومی را مورد استفاده قرار می دهند.

برندهای دستگاه های پرس

علی رغم گستردگی انتخاب ها، پیدا کردن بهترین دستگاه پرس شلنگ که مناسب کاربرد مد نظر شما باشد کار آسانی است. عموما، Finnpower و Uniflex، ماشین آلاتی هستند که به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال، امروزه ماشین آلات با کیفیت خوب که در انگلستان، ایالات متحده آمریکا، و اخیرا چین تولید می شوند نیز بسیار زیاد است.

نکات مهم

برای اینکه بیشترین بهره را از سرمایه گذاری خود ببرید، به دنبال این ویژگی های کلیدی در دستگاه پرس خود باشید :

 • با دوام بودن – برای به دست آوردن حداکثر بهره، دستگاه پرس باید به اندازه کافی با دوام باشد تا تحت شرایط آزمایشگاهی محیط مغازه کارایی لازم را داشته باشد، یا در شرایط سخت تر، در محیط کارگاهی نیز کارایی مناسب داشته باشد.
 • قطعات دستگاه هر یک از قطعات تشکیل دهنده دستگاه را به طور جداگانه بررسی کنید و ببینید که کیفیت مناسب را داشته باشند. گاهی اوقات یک بازرسی ساده با چشم باعث می شود که انتخاب اشتباه را رد کنید.
 • خدمات محلی پس از فروش و قطعات کمکی – این مهم ترین فاکتور است. حتی بهترین برندها ممکن است با مشکلات فنی مواجه شوند. اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما دارای یک تامین کننده معتبر و یک ضمانت خوب است. اطمینان حاصل کنید که دستگاه دارای حداقل یکسال گارانتی است. بعضی از تولید کنندگان گارانتی ۲ ساله ارائه می دهند. همچنین مطمئن شوید که یک شرکت محلی وجود دارد که قطعات و خدمات را پشتیبانی می کند. تامین کننده باید قادر به راه اندازی و ارائه آموزش های اولیه برای بهره برداری از دستگاه باشد. از فروشنده بپرسید که آیا طیف وسیعی از ماشین آلات در انبار خود موجود دارد و دستگاه مشابه را در حین کار کردن به شما نشان دهد. از آنها بخواهید تا قطعات موجود در انبار را نشان دهد. برخی از اطلاعات تامین کنندگان شلنگ و اتصالات را در بازار محلی دریافت کنید. به طور معمول، شرکت های تولید شلنگ قطعات خود را از یک تامین کننده محلی خرید می کنند.

تجهیزات جانبی

ممکن است نیاز داشته باشید که چندین لوازم جانبی را به منظور بیشینه سازی مزایای تجهیزات پرس و افزایش سرعت ساخت خود مد نظر قرار دهید:

 • دستگاه برش – برای برش شلنگ مارپیچ یا شلنگ تقویت شده با سیم به هم تابیده
 • دستگاه دسته بندی قطعات – قطعات را در محلی قرار دهید که به آسانی قابل دسترس باشند.

سفارش دستگاه

اگر تصمیم به خرید یک دستگاه پرس شیلنگ را دارید، آنگاه به یک انبار پای کار از شلنگ ها و اتصالات نیاز خواهید داشت که باید آن را آماده کنید تا عملیات ساخت را به طور موثر و کارا انجام دهید. برای آنکه بتوانید سطح مورد نیاز از موجودی پایکار خود را به درستی تعیین کنید با نماینده کارگاه خود در این خوصوص مشورت کنید و توجه داشته باشید که هزینه این موجودی را نیز بایست در نظر گرفت.

پشتیبانی پس از فروش

یک موضوع بسیار مهم که بسیاری از افراد در زمان تصمیم خرید فراموش می کنند، ارزیابی نحوه ارائه خدمات پس از فروش عرضه کننده و ارائه آموزش کار با دستگاه و پشتیبانی مداوم از تجهیزات در هنگام استفاده است. از عرضه کننده بپرسید چه نوع آموزشی برای استفاده صحیح از دستگاه ارائه می دهد. همچنین عرضه کننده باید ابزارهایی را که برای استفاده روزمره خود از دستگاه پرس لازم دارید داشته و عرضه کند.

محاسبه ROI یک دستگاه برش در محل

برای تعیین امکان استفاده از دستگاه پرس در کارگاه، هزینه های برونسپاری آن را (رفتن نزد سازنده محلی شلنگ) را با هزینه خرید تجهیزات تولید شلنگ مقایسه کنید. به یاد داشته باشید تمام هزینه ها، از جمله زمان بی کاری، هزینه مبادله با تامین کنندگان ثالث و غیره شامل شود.

برای شروع موارد زیر را در نظر بگیرید:

– تعداد مونتاژ های شلنگ که سالانه انجام می شوند.

– حداکثر تعداد شلنگ های مونتاژ شده در یک زمان.

– هزینه کل هر ساعت کار کارکنان تعمیر و نگهداری (از جمله حقوق و دستمزد، مزایا و تمام هزینه های مربوط به استخدام). اگر کارکنان فنی در محل دارید، این هزینه می تواند ناچیز باشد.

– هزینه ساعاتی که فرد برای دریافت یک شلنگ مونتاژ از کارگاه خارج می شود ( هزینه مسیر و پیگیری قطعات)

– فاصله تا نزدیکترین سازنده شلنگ

– هزینه حمل و نقل در هر مایل

– هزینه ساعتی توقف دستگاه ها

– هزینه مونتاژ شلنگ در مقایسه با قیمت قطعات اجزای مونتاژ شلنگ در انبار پای کار.

– خواب سرمایه موجودی پایکار پیشنهادی

– قیمت دستگاه و هر گونه لوازم جانبی.

سپس مراحل مربوط به ساخت شلنگ در خارج از کارگاه  و زمان لازم برای تکمیل هر مرحله را در نظر بگیرید.

 1. تعیین راننده / شخصی که وظیفه پیگیری قطعات را دارد
 2. تعبیه دستورالعمل / با جزئیات
 3. طی کردت مسیر به نزد تامین کننده / سازنده شلنگ
 4. منتظر ماندن برای دریافت خدمت
 5. گفتگو و تعیین نیازمندی ها با بخش خدمات پس از فروش مشتریان و نماینده ارائه خدمت به مشتری
 6. زمان انتظار قبل از شروع ساخت شلنگ
 7. انجام مونتاژ شلنگ
 8. تشریفات اداری
 9. بازگشت به فروشگاه

این فرآیند به راحتی می تواند یک تا دو ساعت (یا بیشتر) زمان ببرد که بستگی به فاصله تا نزدیکترین سازنده دارد. این زمانی است که در مدت آن تجهیزات شما از مرحله کار خارج می شوند. شما باید این هزینه، هزینه کار هم تعمیر و نگهداری و هم هزینه راننده را به همراه هزینه حمل و نقل (از جمله هزینه سوخت و وسایل نقلیه) در خارج از کارگاه را مد نظر قرار دهید. از سویی، ساخت مونتاژ در محل با یک دستگاه پرس به طور معمول بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان می برد، که می تواند باعث کاهش هزینه های کار و خرابی تجهیزات شود. در این صورت هیچ هزینه حمل و نقل یا هزینه های کار برای یک راننده وجود نخواهد داشت. علاوه بر این، کاهش قابل ملاحظه هزینه اتصالات شلنگ را هم شامل خواهد شد.

خلاصه

اگر تمام این اطلاعات باعث سردرگمی شما شده اند، نگران نباشید. به هر تامین کننده دستگاه پرس شلنگ محلی سر بزنید و آنها می توانند راهنمای خوبی برای شما باشند، که در این صورت شانس پیدا کردن فروشنده مناسب را خواهید داشت. با داشتن یک دستگاه برش در محل خود می توانید هزینه های خود را بسیار کاهش دهید. با توجه به هزینه های خرابی تجهیزات، هزینه های کار، سوخت و وسایل نقلیه، بهترین راه گرفتن تصمیم گیری هوشمندانه برای کنترل هزینه های تعمیر و نگهداری است. شرکت راستینکار با تجربه ای بیش از ۶۰ سال در این زمینه همواره آماده ارائه خدمات مشاوره به مشتریان خود در این زمینه است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس (۰۲۱۳۳۹۹۱۸۵۲) حاصل فرمایید.

نمونه دستگاه ها

نمونه هایی از دستگاه پرس هایی که توسط شرکت راستین کار عرضه می شود را می توان در زیر مشاهده کرد:

دستگاه پرس شیلنگ S۱۰i پرس شیلنگ S ۸ و S ۱۰ اکلاین
پرس شیلنگ S ۸ و S ۱۰ اکلاین
Hose Crimper S7 پرس شیلنگ S ۶ اکلاین
پرس شیلنگ S ۶ اکلاین

درمورد نویسنده

rastinkarsales@gmail.com

نوشته های متبط

در کانال تگرام ما عضو شوید

با ما در تلگرام همراه باشید، تا با انواع محصولات ، طرز عملکرد، راهنمای استفاده و بسیاری از دیگر مطالب مفید مطلع شوید

JOIN
CLOSE
Open chat